top of page

Простір освітніх лайфхаків: LEGO – TANGRAM

Освітній процес сьогодення – челенж. Формула нової української школи – це новий зміст освіти, заснований на формуванні компетентностей; творчий учитель; наскрізний процес виховання; педагогіка партнерства; детиноцентризм.

Новий стандарт передбачив зовсім іншу організацію праці вчителя, самого процесу навчання, а головне – перетворення способу мислення педагога. Учитель сьогодення – це фасилітатор, ментор, який навчає взаємодії учня з суспільством.

Мануальні дії на уроках сприяють гармонійному розвитку тіла й розуму, підтримують у належному стані мозкові системи.

Як інструментарій TANGRAM-LEGO практично реалізує формулу НУШ? Пропоную вашій увазі простір освітніх лайфхаків (з власного досвіду роботи). Сьогодні я застосую шість цеглинок LEGO та китайську головоломку «Танграм» (26 різновидів) до різноманітних навчальних предметів. Продемонструю дієву міжпредметну інтеграцію, поєднаю TANGRAM-LEGO з гаджетами. Ознайомлю вас з соціальним фото-сервісом Pinterest; програмою GeoGebra, яка надала можливість створити TANGRAM он-лайн. Як цікаво поєднати на уроці віртуальну інтерактивну стіну Padlet, створений аплет в програмі GeoGebra і графічний редактор AutoDraw.

Як мотивувати до навчання покоління Z? Як використовувати ігрові практики та механізми у неігровому контексті для залучення учнів до вирішення проблем? Як інтегрувати навчальні предмети?

Мета вебінару

Сприяти розвитку пізнавальних процесів, розумових здібностей та мовлення дитини, креативності, практичної спрямованості набутих знань, навчальної мотивації, осучасненню освітнього процесу. Зменшувати емоційне напруження під час навчальної діяльності.

Завдання вебінару

  1. Мотивувати дитину до навчання.

  2. Залучити до розвиваючих, навчальних ігор у віртуальному просторі.

  3. Ознайомлення з різними видами TANGRAM (26 видів), вдалого їх поєднання.

  4. Продемонструвати, як можна використовувати незвичний інструментарій TANGRAM-LEGO у фізиці, хімії, біології, географії, історії, інформатики, на уроках мови та літератури тощо.

  5. Створити креалізовані тексти, проекти, інтегровані уроки з TANGRAM-LEGO.

  6. Ознайомити з величезною базою матеріалів фото-сервісу Pinterest.

  7. Створити TANGRAM он-лайн, використовуючи програму для динамічних живих креслень GeoGebra.

  8. Вдало поєднати в освітньому процесі віртуальну інтерактивну стіну Padlet, аплет програми GeoGebra і можливості графічного редактору AutoDraw.

Очікувані результати

  1. Баланс між сучасним інформаційним суспільством і сучасним уроком.

  2. Зменшення емоційного напруження – розвиток розумових здібностей.

  3. Ознайомлення з цікавим, сучасним інструментарієм для роботи на уроці вчителями різних фахів.

Цільова аудиторія

Педагогічні (вчителі всіх фахів) та адміністративні працівники закладів загальної середньої освіти, психологи, соціальні педагоги, вихователі закладів дошкільної освіти.

Чернілевська Ірина Львівна, директор

Наші вчителі

Марина Белова

1-й клас

Вероника Яровая

4-й клас

Игорь Петров

2-й клас

Ирина Яновская

5-й клас

Ольга Лесина

3-й клас

Геннадий Сатин

6-й клас

bottom of page